Kır Çocuklarının Özgen'i ile Soğuk Yöntem Sabun Atölyesi 9

İstanbul Permakültür Kolektifi'nin düzenlediği
Kendi Kendine Yeterlilik Atölyeleri kapsamında artık gelenekselleşen Soğuk Yöntem Sabun Yapım Atölyesinin dokuzuncusunu düzenliyoruz.

En temel formülasyon üzerinden tamamen doğal malzemeler kullanarak, hammaddeleri tanıyarak, reaksiyona bakarak sabun yapımını öğrenecek, dilerseniz sabununuzu doğal yağlarla kokulandırıp, kuru çiçeklerle zenginleştirebileceksiniz.

Düzenleyen İstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan - halka sanat projesi

24 Ekim 2015'te saat 14:30 - 17:30 arası

Yerimiz 20 kişi ile sınırlı olup kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.

Atölye Armağan Ekonomisi prensiplerine göre yürüyecek olup, bu konuda Kır Çocuklarından şöyle bir not var:

Kır Çocukları olarak bütün faaliyetlerimizi armağan ekonomisi* içinde gerçekleştirmeye niyet ediyoruz.

Deneysel armağan ekonomisi uygulamamız için şöyle bir formül tasarladık: Bizim gönlümüzden geçen katkı payı için bir aralık belirleyip size bildireceğiz. Siz bu katkı payı aralığında bize katkınızı sunabilirsiniz, atölyeler sırasında sizinle paylaşacağımız bilgi ve deneyimlerimiz, zamanımız, sohbetimiz, muhabbetimiz ve atölye sırasında ürettiğimiz bir sabun size armağanlarımız olacak.

Yaptığımız işleri çok seviyoruz ve bunlar yoluyla doğaya ve insanlara katkı verebilmek bize büyük mutluluk veriyor. Sabunlarımızın, merhemlerimiz, bilgimiz, sevgimiz, özenimiz, çalışmalarımız ve diğer armağanlarımız için standart bir parasal karşılık belirleyemiyoruz. Üstelik bu armağanların en çok ihtiyaç duyan insanlara ve yerlere gitmesini arzuluyoruz; en çok paranın bulunduğu yerlere değil. Ancak yapageldiğimiz güzel şeyleri yapmaya devam edebilmek için bizim de ‘almaya’ ihtiyacımız var: Her şeyden çok insanların güvenine ve moral desteğine ama aynı zamanda da maddi ve parasal desteğe. Çünkü üretimlerimiz için gereken hammaddelerden tutun yol giderlerine kadar pek çok şey için masraflarımız oluyor. Bununla birlikte şimdi kalbimizde yeni bir heyecan var. Bu bahar evimizi bitirmeyi planlıyoruz . Tamamen ekolojik mimari yöntemlerle yapacağız. Bizden yaptığınız tüm alışverişler ve bizlere sunduğunuz tüm katkılar evimizi yapmamız için bize destek olacak ve tabi ki hayatımızın geri kalan alanlarını idame ettirebilmek için de (Pek şaşırtıcı olmasa gerek, değil mi?) Gönlümüzden geçen atölye katkı miktarı KDV dahil 85-120 TL arasındadır. Ürünlerimiz ve bizimle ilgili daha çok bilgi için: www.kircocuklari.com
Kır Çocukları'nın son projesi hakkında bilgi almak ve destek olmak için lütfen bu linke tıklayınız: https://docs.google.com/document/d/1mgGbln3PNFxtmrYlmTHFMoa8oeyB72v385aJcbY_Nls/pub