Eda Dereci ile Miniğime Hikayesi Olan Bez Bebek Dikiyorum Atölyesi

Anneler, ablalar, teyzeler, çocukları seven büyükler, kendi hayal güçlerinizin yardımıyla; kumaş, düğme, iplik, kurdele vb. malzemeler kullanarak, doğal, el yapımı bez bebekler tasarlayıp onun hikayesini yazmaya hazır mısınız? Böylece her oyuncak bebeğin sizinle bütünleşecek, onunla oynarken anlatabileceğiniz, daha sonraki yıllara da taşınabilecek bir de anısı, hikayesi olacak.

Sizler atölye sırasında hem keyifli vakit geçirecek, hem de sonunda sevdiklerinize kendi ellerinizle yarattığınız bir oyuncağı hikayesi ile birlikte armağan etme şansını bulacaksınız. En güzeli de, plastikler ve çeşitli endüstrilerin istilasının varolduğu dünyamızda, kendi öz değerlerinizle tasarlayıp, hikayelerle süslediğiniz bir oyuncağı miniğinize ya da kendinize hediye etmenin değeri sizler için paha biçilmez olacak.

Düzenleyen - İstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan - halka sanat projesi

18 Ekim 2015 - Saat 11:00 - 13:00

Katılımcı Sayısı: 10 kişi

Katkı payı 85 TL ile 120 TL (KDV dahil) arasında gönlünüzden geçen bir miktar olacaktır.
Kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.

Atölye sırasında kullanılacak malzemeler: 4 Oda/Eda Dereci tarafından sağlanacaktır. Ama elinizde değerlendirmek istediğiniz kumaşlar, keçeler, dönüştürmek istediğiniz giysiler, hatta çoraplar varsa, sizinle anısı olan ve bebeğin üzerinde bulunmasını istediğiniz malzemeler varsa, yanınızda getirebilirsiniz.

Bez bebek atölyesinde kullanacağımız malzemeler mümkün olduğunca doğal olup, nelerdir derseniz:
- Amerikan bezi, ham keten ya da pamuklu kumaş.
- Renkli, desenli poplin kumaşlar,
- İplik, iğne, makas.
- Renkli yünler
- Kumaş boyaları ve fırçalar
- Elyaf
- Düğme
- İnce şerit dantel, su taşı ya da kumaş bantlar, kurdelalar

EDA DERECİ
1985 doğumlu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Fransızca öğretmenliği bölümünde tamamlamasının ardından, sevdiği işlerin peşinde koşarak ilerleyen zamanlarda kendi butik markasını yaratmıştır.
''4 Oda'' adını vererek aynı çatı altında topladığı çalışmaları; bez bebekler, yastıklar, çantalar, illüstrasyonlar ve atölyeleri içermektedir. Kendini ağırlıklı olarak görsel ve yazınsal alanlarda geliştiren eğitmen, şimdilerde bir yandan çocuk ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmalarını diğer taraftan da çocuk kitapları konusunda yazı ve illüstrasyon çalışmalarını devam ettirmektedir. Atölye çalışmalarından bazıları; "Kendime bez bebek dikiyorum", "hikâyeli karakter yaratma atölyesi", "Başımı huzurla yaslasam" yastık atölyeleridir, Eda çizgilerinin ve atölyelerinin insanlara daima hayatın güzel yanlarını hatırlatması, huzur ve mutluluk vermesini dileyerek 4 Oda'da çalışmalarını devam ettirmektedir.